9 година завлачења са Законом о запосленима у правосуђу

Јуче нам стиже вест да је дана 12.09.2025. године формиран трећи по реду састав радне групе за израду Нацрта Закона којим се уређује положај запослених у правосудним органима. Наиме, први пут је таква радна група формирана још давне 2016. године, а затим 05.02.2025. године, на дан када је наш Синдикат поднео писмо Министарству правде са захтевима за повећање основице, признавање права на регрес и топли оброк (који захтеве је својим потписима подржало више од 3200 запослених).

Иако је нови Министар правде Ненад Вујић од стране запослених у београдској Палати правде љубазно замољен да размотри захтев нашег Синдиката за учешће његових представника у раду те радне групе, одговор министра још увек нисмо добили. Уместо тога, поново се истиче “иницијатива” репрезентативних синдиката, као да су њихови представници једини и најистакнутији чланови те радне групе, у којој примећујемо да нема представника из редова јавних тужилаца, као ни из редова помоћника.

У сваком случају, наш стручни тим, уз консултације са свим категоријама запослених, наставља са израдом другог дела предлога Закона. Подсећања ради, први део се налази у секцији “документи”.

Главни одбор ССВ

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *